česky Deutsch 

odrážka Vlastnosti samotných prvků

Vlastnosti prvkůProč nikl a cín?

Po důkladném odmaštění všech výrobků v odmašťovacích lázních je zboží poniklováno. Tím se dosáhne tvrdosti podkladu, zarovnání mikroskopických nerovností a antikorozní ochrany. Vrstva niklu závisí na požadavcích zákazníků, v průměru se jedná o 3 μM Ni. Další fází pokovení je cínování ve vysokém lesku, kterým je pokovován niklový podklad. Cín je dobře znám svojí čistotou a potravinářskou nezávadností. Má také velmi dobré elektrovodivé vlastnosti, pro které je ceněn v elektrotechnickém, ale i automobilovém průmyslu. Pokovená vrstva až 15 μM.

CÍN - je odolný proti korozi vodou, atmosférickým vlivům a proti různým organickým kyselinám obsaženým v potravinách. Proto se ho používá na konzervové obaly, stolní a kuchyńské nářadí, v průmyslu potravinářském a při výrobě léčiv. Je zdravotně nezávadný. PRO SVOU ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST JE POVRCHOVÁNÍ CÍNEM POUŽÍVÁNO I VE ZDRAVOTNCKÉM PRŮMYSLU.

NIKL - v pevném stavu je odolný vůči vzduchu a vodě, proto se používá ke galvanickému pokovování korodujících kovů. Patří mezi několik málo prvků jejichž vliv na zdravotní stav lidského organismu je jednoznačně negativní.
 

© 2008 BLEX, a.s. - elektrolytické pokovení, galvanování, galvanika, pocínování || Havai - tvorba www stránek